Treningi

Jak wyglądają zajęcia?

Charakter naszych zajęć dopasowany jest do poziomu sprawności fizycznej, wieku i możliwości dzieci. Wszystkie ćwiczenia są tak dobrane aby stworzyć fundamenty sprawnościowe i przygotować dzieci do wykonywania coraz bardziej profesjonalnych i specjalistycznych zadań.

Małymi kroczkami

Cała przygoda rozpoczyna się od masy gier i zabaw, które mają za zadanie podnieść poziom sprawności ogólnej. Tutaj nasi adepci opanowują szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych tj: biegi na czworaka, raczki, pajączki, czołganie na brzuchu i plecach, liszki, skoki itp. Następnie wprowadzane zostają elementy obalania, przewracania, przeciągania w różnego rodzaju wypychankach. Wszystkie treningi połączone są z ćwiczeniami gimnastyczno-akrobatycznymi. Dzieci opanowują ćwiczenia tj: przewroty do przodu i tyłu, mostek gimnastyczny i zapaśniczy, stanie na głowie, gwiazdy, kołyski, pady siatkarskie i wiele innych.

Treningi zaawansowane

Po ogólno-fizycznym wzmocnieniu przychodzi czas na naukę padów. Uczymy jak należy zachować się w momencie upadku tak aby uchronić się przed kontuzją. Jest to niezbędny etap, którego zadaniem jest przygotowanie do nauki rzutów. W momencie opanowania padów dzieci rozpoczynają naukę profesjonalnych technik judo, które głównie skupiają się na przewróceniu i obezwładnieniu przeciwnika.

Stopnie

Cała przygoda poznawania nowych gier, zabaw, ćwiczeń, padów oraz rzutów połączona jest z egzaminami na wyższe stopnie. Po opanowaniu danego materiału dzieci mają możliwość przystąpienia i zdania na wyższy kolor pasa: biały -> białożółty -> żółty -> żółtopomarańczowy -> pomarańczowy -> pomarańczowozielony -> zielony -> niebieski -> brązowy -> czarny.